Szkolenia

Tax alert

Inne usługi

Podatek CIT

Zarządzanie biznesem w obecnych czasach związane jest nie tylko z zarządzaniem działalnością operacyjną oraz tworzeniem biznesowych struktur strategii rozwoju ale w coraz większym stopniu dotyczy szeroko rozumianego zarządzania finansami oraz strukturami podatkowymi. Prowadzenie działalności na wielu rynkach i w wielu branżach stawia przed przedsiębiorcami wyzwania do implikacji skomplikowanych rozwiązań w zakresie prawa podatkowego w tym regulacji wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Podatek VAT

Obszerne przepisy w zakresie ustawy VAT oraz bogate i niejednokrotnie sprzeczne ze sobą orzecznictwo sądów administracyjnych powoduje, iż rozwiązania stosowane przez przedsiębiorców oparte bywają o niejednoznaczne interpretacje przepisów ustawy VAT. Podatek VAT generuje prawie 70% wpływów podatkowych do budżetu państwa, dlatego też jego właściwe stosowanie jest wielokrotnie poddawane kontrolom urzędów podatkowych i urzędów kontroli skarbowej.

Podatek PIT

Podatek dochodowy od osób fizycznych kojarzony jest zazwyczaj z rocznym rozliczeniem dochodów oraz z działalnością osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą. Zatem wiele przedsiębiorstw (spółek prawa handlowego) bagatelizuje znaczenie jakie może przynieść dla ich działalności optymalizacja rozwiązań w zakresie PIT.

Podatki międzynarodowe

Globalizacja gospodarcza na świecie to zarówno zwiększenie swobody przemieszczania się towarów oraz tworzenia nowych oddziałów/zakładów przedsiębiorstw międzynarodowych jak również konieczność rozliczania zobowiązań podatkowych wedle wielu jurysdykcji podatkowych.

Audyty podatkowe

Głównym celem każdego przedsiębiorstwa jest maksymalizacja zysku. Działając na coraz trudniejszych rynkach korzystają z pomocy wielu firm doradczych, w tym księgowych i finansowych. Każde przedsiębiorstwo podlega unormowaniom wielu ustaw między innymi ustawy o rachunkowości , kodeksu spółek handlowych czy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, które narzucają obowiązki sprawozdawczo-rejestrowe.

Postępowanie podatkowe i sądowo-administracyjne

Działalność operacyjna przedsiębiorstw ściśle związana z aspektami rozliczeń podatkowych prowadzi niejednokrotnie do wątpliwości w zakresie zastosowania odpowiedniego narzędzia polityki podatkowej. Skutkiem tego są decyzje podatkowe wydawane przez organy  podatkowe oraz urzędy kontroli skarbowej, które powodują bądź dodatkowe zobowiązania podatkowe bądź też zachwianie płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Fuzje i przejęcia

Procesy łączenia przedsiębiorstw w silniejsze podmioty gospodarcze, przejmowanie dotychczasowych kooperantów biznesowych lub konkurentów wymusza na kadrze zarządzającej poszukiwanie efektywnych biznesowo i podatkowo rozwiązań.

Zadzwoń do nas:

 

Napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.