Szkolenia

Tax alert

Inne usługi

Podatek VAT

Obszerne przepisy w zakresie ustawy VAT oraz bogate i niejednokrotnie sprzeczne ze sobą orzecznictwo sądów administracyjnych powoduje, iż rozwiązania stosowane przez przedsiębiorców oparte bywają o niejednoznaczne interpretacje przepisów ustawy VAT. Podatek VAT generuje prawie 70% wpływów podatkowych do budżetu państwa, dlatego też jego właściwe stosowanie jest wielokrotnie poddawane kontrolom urzędów podatkowych i urzędów kontroli skarbowej.

Złożoność procesów gospodarczych kreuje nieoczekiwane przez ustawodawcę problemy w rozliczeniach podatku VAT przez wielu z podatników. Właściwe zastosowanie obowiązujących polskich norm prawnych  oraz dyrektywy nr 2006/112/WE z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej wraz z dostępem do unikatowej bazy danych obejmującej orzecznictwo europejskie pozwala wielu Kientom Taxperience na skupieniu się na ich bieżącej działalności gospodarczej.

W ramach naszych usług w zakresie rozwiązań wynikających z ustawy VAT i ustawy akcyzowej:

  • przeprowadzamy weryfikację dotychczasowych rozliczeń z tytułu podatku od towarów od usług pod kątem poprawności z obowiązującymi w okresie rozliczeniowym przepisami prawnymi,
  • wspomagamy przedsiębiorców w uzyskiwaniu interpretacji w trybie art.14 a ustawy ordynacja podatkowa,
  • tworzymy unikatowe struktury optymalizacyjne dla transakcji pod kątem podatku VAT,
  • wspomagamy w procesach odzyskiwania podatku VAT.

Zadzwoń do nas:

 

Napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.